Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dębem

Dębe 34a, 62-817 Żelazków, tel.: 62 769 42 07

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI – 11 LISTOPADA

on 18 listopada 2019

W burzliwej historii naszej Ojczyzny było wiele upadków i wzlotów. Jednak dzień 11 listopada 1918 roku na trwałe zapisał się w umysłach wielu pokoleń Polaków. Polska, po 123 latach niewoli, znów pojawiła się na mapie Europy, jako państwo suwerenne i niezależne.
Pamiętając o tych wydarzeniach, 15 listopada w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dębem odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie słowem i piosenką oddali szacunek symbolom narodowym oraz wyrazili swoją miłość do ojczyzny i dumę z tego, że są Polakami. Dzieci wzięły udział w akademii, która rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy, atmosferę powagi nadał wspólnie odśpiewany Hymn Polski. Zgromadzeni na sali z zainteresowaniem wysłuchali montażu słowno – muzycznego przygotowanego pod kierunkiem Pana Romana Jaskulskiego, oprawę muzyczną zapewnił chór szkolny prowadzony przez Pana Zbigniewa Błaszczyka.

Roman Jaskulski


Comments are closed.